en

CAD-joonestamisvõistlus “CADkäed”

Üksikvõistlus
14:00 - 15:30

Kas oled vahel mõelnud, kuidas võimsate pilvelõhkujate ehitamine alguse saab? Kui sinu vastus on jaatav, siis tule pane ennast proovile arvutiga joonestamise võistlusel. Just see on üks olulistest oskustest, mida ühel inseneril/projekteerijal tarvis läheb. Arvutiga joonestamise võistlusele on oodatud nii gümnaasiumiõpilased kui ka tudengid, kasuks tuleb eelnev kokkupuude arvutis joonestamisega.

Enne võistluse algust antakse kõigile osalejatele kiire ülevaade põhilistest töövõtetest. Võistlus on individuaalne, žürii hindab osalejaid kiiruse ja täpsuse alusel. Võistlejatele antakse paberil ette maja korruseplaan ja eestvaade, millele on lisatud mõõtjooned koos mõõtmetega. Arvutis on sama joonis lõpetamata kujul. Võistlejate ülesanne on lisada arvutijoonisele puuduolevad detailid (nt jämejoontega seinad, peenjoontega uste-akende kujutised, mõõtjooned koos arvudega) ning arvutada tubade pindalad. Iga õigesti sooritatud element annab punkti, vea või puuduliku teostuse korral lahutatakse lõpptulemusest trahvipunkt. Igal osalejal on ülesande sooritamiseks kuni tund aega, kiirem tegutsemine annab lisapunkte. Parimad saavad autasustatud ning auhinna paneb välja EEL.

Tule pane ennast proovile ning saa teada, kas sinus on peidus tulevane projekteerija!

Võistlusel saab kasutada ainult kohapealseid arvuteid! Kohapealsetes arvutites on kasutada AutoCAD ja MicroStation programmid.